
Powierzchnia pod ścianami czyli metry których nie ma
Kupiliście mieszkanie, ktore w rzeczywistości ma mniej metrów kwadratowych powierzchcni użytkowej niż wpisanej do księgi wieczystej i za którą zapłaciliście? Możecie dochodzić odszkodowania. Zapadł Wyrok SO w Warszawie i wcześniej w Katowicach dotyczący sposobu obliczenia powierzchni użytkowej pod ścianami działowymi. O co chodzi i jak to zrobić? Przeczytaj klikając niżej.
Zawyżona powierzchnia mieszkania w księdze wieczystej
Powierzchnia użytkowa mieszkania to taka którą można używać do spełaniania celów dla których została zprojektowana np w łazience można się umyć tzn ma instalację i urządzenia sanitarne np umywalkę, wannę żeby można było się umyć, toaletę, wnetylację i jest wygrodzona ścianami od przedpokoju i pokoju lub kuchni, żeby nikt nas nie podglądał. Powierzchnia pod ścianami tego wymogu nie spełnia i nie jest powierzchnią użytkową.

Metraż niezgodny z rzeczywistością Norma PN ISO 9836 i ścianki działowe
Scianki działowe nadające się do łatwego demontażu nie występują w mieszkaniach deweloperskich. Sciany wewnątrz mieszkania to murowane ściany wewnętrzlokalowe.

POWIERZCHNIA POD ŚCIANKAMI NADAJĄCYMI SIĘ DO DEMONTAŻU
POWIERZCHNIA POD ŚCIANKAMI NADAJĄCYMI SIĘ DO DEMONTAŻU nie wlicza się do powierzchni użytkowej mieszkania zgodnie z Norma PN ISO 9836 Jeżeli za nią zapłaciliscie, to możecie ubiegać się o odszkodowanie. 0,9m2×17.500 = 15.750zl plus odsetki